Garanti ve İade Koşulları

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?
www.okulihtiyacim.com adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için paketinizden çıkan iade formunu doldurarak herhangi Aras Kargo şubesinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. İade işlemini yapabilmek için ürünü teslim aldıktan sonra 14 iş günü içinde ürünü faturanın aslıyla beraber kargo şirketine teslim etmelisiniz, bu süre aşıldığında iade ve değişim asla gerçekleştirilmemektedir.

Satın aldığım ürünü Anka Sanat satış noktalarına iade edebilir miyim?
okulihtiyacim.com adresinden satın aldığınız ürünlerin değişim ve iadesini dilerseniz mağazamıza gelerek de yapabilirsiniz .

İade etme süresi kaç gündür?
Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14(ondört) iş günü içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Faturasız iade ve değişim yapılmamaktadır, bu sebeple faturasız kargo teslim alınmamalıdır. 385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
okulihtiyacim.com'da gerçekleştirdiğiniz tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. Aras kargo şirketi dışında yapılan iadeler kabul edilmeyecek, kargo bedeli alıcıya ait olmak üzere geri gönderilecektir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?
okulihtiyacim.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz depomuza ulaştığında detaylı olarak incelenir, kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızca müdahale edilememektedir. İadenin kredi kartınıza yansıma süresi bankanızın çalışma hızına göre 3-15 iş günü sürebilir. Kapıda ödeme ile gerçekleştirilen alışverişlerde iadenin gerçekleşebilmesi için IBAN numarasının iletilmesi gerekmektedir.

İade koşulları nelerdir?
Ürün(ler)in kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollaması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir, ürün bedeli iade edilir.

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?
Değişim yalnızca aynı ürünün renk ve bedeninde, istenilen ürün stoklarda mevcutsa yapılır. Değiştirilmek istenen ürün stokta bulunmuyorsa, değişim gerçekleştirilmez ürün bedeli tarafınıza iade edilir. okulihtiyacim.com adresinden satın aldığınız ürünlerde değişim işlemi yapılabilmesi için fatura ibrazı zorunludur, 14 iş günü aşılmamış olmalıdır. Değişim için, kutunun içinde bulunan iade değişim formunun doldurulması gerekmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.